Išleistas 2015 metų projekto kalendorius "Metai Tyrulių pelkėje"

Besibaigiant 2014 metams buvo išleistas Naujiesiems 2015 metams skirtas projekto sieninis kalendorius "Metai Tyrulių pelkėje“. Naujasis kalendorius parengtas siekiant padaryti jį išties informatyviu ir įdomiu, todėl jame pateikiamas ne tik įprastiems kalendoriams būdingas turinys su iliustracijomis, bet ir svarbiausių, kiekvienam metų laikotarpiui būdingų, projekto veiklų bei Tyrulių pelkės gamtinės aplinkos aprašymai. 

Kalendorius „Metai Tyrulių pelkėje“ sudarytas iš keturiolikos kokybiškomis fotografijomis iliustruotų puslapių, iš kurių dvylika yra skirti informacijai apie kiekvieną mėnesį vykdomas projekto veiklas ar išskirtinius pelkės gamtoje vykstančius reiškinius. Vienas kalendoriaus puslapis skirtas bendrai informacijai apie projektą. Atskirų mėnesių puslapius puošia žinomų Lietuvos gamtos fotografų nuotraukos su įamžintais Tyrulių PAST aptinkamais paukščiais ar būdingais žinduoliais. Tekstinė informacija buvo parengta vadovaujantis per pirmuosius projekto metus įgyvendintų veiklų chronologija ir Tyrulių pelkėje bei tvarkymo plotuose gyvosios gamtos stebėseną vykdžiusių projekto darbuotojų surinkta informacija.  

Kalendorius išleistas 500 vienetų tiražu ir bus išplatintas visoms suinteresuotoms projekto tikslinėms grupėms ar institucijoms, kurių darbuotojai tiesiogiai bendrauja su Tyrulių pelkės teritorijoje besilankančiais ir ja besidominčiais žmonėmis: Tyrulių miestelio bendruomenės nariams, Tyrulių seniūnijai, Šiaulių ir Tytuvėnų miškų urėdijoms, Tytuvėnų regioninio parko direkcijai, UAB „Didysis tyrulis“ administracijai. Dalis šio kalendoriaus tiražo buvo pateikta ir LR Aplinkos ministerijai, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai, Generalinei miškų urėdijai. Lietuvos ornitologų draugijos nariai kalendorius galės atsiimti Visuotinio draugijos narių susirinkimo metu.

Parsisiųsti kalendorių "Metai Tyrulių pelkėje" >> (4,3 MB PDF)